Dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w Konkurs Foto Cosplay~!

Możecie zobaczyć też je na naszym fb i wziąć udział w zamkniętej ankiecie.

A oto zgłoszenia

Sugarawa Koushi female ver., Seria: Haikyuu! – Sharon Cosplay

Sugarawa Koushi jest wice-kapitanem i rozgrywającym klubu siatkarskiego Liceum Karasuno, gra z numerem ‚2’ na boisku. Jest bardzo pozytywną postacią, wspiera i motywuje całą drużynę, szczególnie Kageyamę, który jest drugim rozgrywającym w składzie. Chłopak jest bardzo inteligentny, spostrzegawczy i całym sercem oddany siatkówce. Jego cecha charakterystyczna to cudowny uśmiech :D.

Od razu dwa słowa wyjaśnienia – refki na femkę jako takiej nie ma, ponieważ strój jest w 100% moim autorskim pomysłem. Zarówno sukienka jak i fryzura jest oparta tylko o oryginalny wygląd postaci żadnymi innymi artami się nie posiłkowałam.

 

Przede wszystkim jestem bardzo dumna ze swoich HQ-femek, bo jest to mój własny pomysł, brakowało mi cosp-zawodników HQ w takim wydaniu. Dlatego pomyślałam, że spróbuje szczęścia i powalczę nimi w konkursie :3. Dlaczego akurat Suga? Z pewnością jest to postać pełna uroku, o zniewalającym uśmiechu, który motywuje do działania (^¦^)/ Myślę, że to zdjęcie w pełni oddaje to o czym mówię – wyglądam na zmęczoną, wykończoną, ale nadal uśmiech nie schodzi z mojej twarzy – i uważam, że taki właśnie jest Sugawara, pozytywnie nastawiony bez względu na wszystko!

Autor zdjęcia: Julia Podbielska

Emili (Lili) de Rochefort || TEKKEN 6 – Hoa

Lili to córka bardzo wpływowego biznesmena w Monako. Debiutuje w reedycji piątej turnieju Tekkena. Nie brakuje jej luksusów, lecz pozory delikatności tuszują jej niezwykłe umiejętności walki.

Dlaczego ta postać i to zdjęcie: Moim zdaniem, mimo bycia „dziewczyną od bójek”, wpisuje się idealne w tematykę „kawaii”.Lili bardzo lubi modę i styl wzorowany na japońskich lolitach, a także słodycze oraz muzykę pop, zaś najbardziej nie lubi się pocić. Prezentuje samą siebie jako licealistkę odzianą w biały, uroczy strój z koronkami, dzięki czemu pluszaki i kwiatowy wianek idealnie dopełniają jej look na te okazję. Dodałam tym trochę dziecięcego czaru tej agresywnej młodej damie.

Autor zdjęcia: Marian Dworczyński

Jolteon z Pokemon – EL

Jolteon wyewoluował z przeuroczego Eevee. Jest pokemonem elektrycznym o spokojnym usposobieniu. Znajomość z nim może być jednak bardzo szokująca, gdyż w przypływie radości może porazić prądem. Jest oddanym towarzyszem i niestrudzonym kompanem zabaw. Lubi biegać na świeżym powietrzu i burze z piorunami 🙂

Wybrałam Jolteon`a ponieważ jest on często niedoceniany i uważany za mało przyjemnego. Takie przeświadczenie towarzyszu mu przez to że, jest pokemonem elektrycznym a jego włosy podczas stresowych sytuacji lub walki zmieniają się w ostre igły rażące piorunami. Po bliższym poznaniu Jolteon bardzo zyskuje, okazuje się bardzo przyjacielski i przytulaśny. Zdjęcie to pokazuje, że mimo pewnej nieśmiałości jest to pokemon otwarty i chętny do nawiązywania nowych znajomości.

Autor zdjęcia: Zbyszek Krukowski

Star Guardian Lulu z League of Legends – Pycia Cosplay

Lulu jest członkiem najmłodszym członkiem 5 osobowego zespołu, Gwiezdnych Strażników , ratujących wszechświat przed zniszczeniem.Charakteryzuje ją wielka wyobraźnia oraz chęć pomagania innym.Bardzo lubi jeść słodkości ,a zwłaszcza babeczki. Towarzyszy i pomaga w walce jej najlepszy mały przyjaciel, Pix .

Wybrałam lulu ,ponieważ najbardziej ująła mnie swoim wydlądem, swoją historią ,a także związaną z serią Star Guardian oraz jej bardzo ciekawy i zabawny charakter z którym też się bardzo utożsamiałam. <3

To zdjęcie wybrałam dlatego,że jest moim wspomnieniem z IEM’u 2017 na który udało mi się wybrać w ostatniej chwili .Przez niego udało mi się poznać wspaniałych ludzi oraz pokazać rodzicom spodek w którym byli pierwszy raz w życiu. Dzięki zrobieniu tego stroju udało mi się wreszcie uwierzyć w siebie i udowodnić, że mogę spełnić swój cele,marzenia .<3

Autor zdjęcia : Esl Polska

Sagiri Izumi z Eromanga-sensei – Nihil Cosplay

Sagiri Izumi, albo inaczej Eromanga-sensei, jest młodszą siostrą głównego bohatera anime. Nie wychodząc ze swojego pokoju, działa w sekrecie jako ilustratorka do nowelki pisanej przez swojego brata. Jej rysunki są bardzo popularne w internecie chociaż nikt nie wie, że tak naprawdę jest czternastoletnią dziewczynką.

Sagiri ma słodki design postaci, a w anime jest wykapaną tsundere. A kto niby nie lubi tsundere, b-baka!

Sesja w tym cosplay’u zakończyła się dla mnie bardzo owocnie. Jestem z niej dumna i nie mogę oderwać oczu od wielu ujęć zrobionych w tym czasie. Z tego powodu wybranie jednego zdjęcia było nie lada wyzwaniem. Stanęło na obrazie załączonym poniżej ze względu na słodką kolorystykę, odmienny kąt kadru a także uroczą pozę.

Autor zdjęcia : Kristos

Miyu Isoruko – Karolina Wilk

Pochodzenie: Japonia, miasto Kamakura

Miyu to białowłosa 19-sto latka. Często ubiera się w słodkie sukienki oraz różowe bluzeczki. Do swoich kompletów uwielbia dodawać kolorowe dodatki. Ma lekką wadę wzroku, przez co jest zmuszona nosić okulary. Od zawsze marzyła o tym, by pomagać innym ludziom, nie tylko swoim bliskim. Może i są to dopiero początki w spełnieniu tego marzenia, jednak czy nie mała pomoc taka jak przyniesienie plasterka, dużo znaczy dla drugiej osoby? Tak właśnie od zawsze myślała

Dlaczego to zdjęcie: Wybrałyśmy je, ponieważ pokazuje dążenie do celu tytułowej Miyu, oraz jest oczywiście Kawaii! Dlaczego ta postać? Ponieważ jest naszą OC od ponad 3 lat i mamy do niej ogromny sentyment.

Autor zdjęcia: Karolina Wilk

Chocola z NekoPara – Martyna Krawczyk

Jest jednym z kotów w domu Minaduki, zazwyczaj pogodna i energiczna. Catpanion Kashou.

Wybrałam ją ze względu na to, że bardzo lubię tą postać już od wielu lat. Jest to mój pierwszy cosplay i wolałam wziąć postać, która coś dla mnie znaczy.

Zdjęcie wybrałam ze względu na to, że uważam, że wyszło bardzo słodko, pomimo tego, że nie widać na nim mojego ogona. Ale podoba mi się również jako nawiązanie do pozy Chocoli na tym arcie:
Strój jest moją interpretacją, nie pojawia się nigdzie oficjalnie, lecz postać ta miała w swojej historii wiele różnych ubrań, więc starałam się je po prostu stylistycznie dopasować.

Autor zdjęcia: Kuba Zawalich