Obiecywaliśmy nietypowy Konkurs Cosplay i oto on:

Może w nim wziąć udział absolutnie każdy jeśli tylko spełnia warunki regulaminu, mogą brać w nim udział OC, postacie z książek i gier. Zdjęcie tak naprawdę tylko ma być… KAWAII~!🌟 🎶💕
Nagrody będą w dwóch kategoriach: nagroda organizatorów i publiczności. Co będzie do wygrania? Puchary jak na tradycyjnych konkursach cosplay~!

1. Foto Konkurs Cosplay organizowany jest przez fundację POPCOOLTURA, organizatora Kawaii Time, który odbędzie się w dniach 10-11 lutrgo 2018 roku w Elektronicznych Zakładach Naukowych ul. Braniborska 57, 53-680 Wrocław.

2. Warunkiem uczestniczenia w konkursie jest podesłanie zdjęcia na adres e-mail cosplay@niucon.pl prezentującego uczestnika w wybranym przez siebie stroju.

3. W konkursie nie ma ograniczeń źródłowych. Oznacza to, że strój może pochodzić z mangi/anime, kreskówek, filmów, gier, książek, pomysłów własnych i oryginalnych (OC). Organizatorzy zastrzegają, że jeśli zdjęcie nie będzie przestrzegało ogólnie przyjętych norm społecznych to nie zostanie dopuszczone do konkursu.

4. Zdjęcia powinny być w klimacie „Kawaii”, by pasowały do konwencji. Proszę rozumieć to tak, że jak wspomniane w punkcie 3 postać jest dowolna, tak zdjęcie powinno w jakiś sposób być „Kawaii” czyli urocze, słodkie.

5. Podsyłając zdjęcia nie zapomnij o: 

 • Nazwa postaci i skąd pochodzi.
 • Krótki opis postaci.
 • Grafika lub obraz referencyjny.
 • Dlaczego ta postać i to zdjęcie?
 • Kto jest autorem zdjęcia, może być też link lub fanpage.
 • Swoich danych osobowych.
 • Dane kontaktowe do siebie jak numer telefonu, adres e-mail, wasz fp (jeśli posiadacie).

6. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, zdjęcia uczestników zostaną umieszczone na Facebooku i na stronie Kawaii Time. Do każdego zdjęcia dołączony zostanie opis postaci, informacja odnośnie powodu jaki Wami kierował przy wyborze postaci i realizacji, oraz informacja o autorze zdjęcia.

7. Dzień po zakończeniu zbierania zdjęć zostanie utworzona zamknięta ankieta na fb, w której wszyscy odwiedzający naszą stronę będą mogli zagłosować na wybrane zdjęcie. Ilość lajków pod zdjęciami nie będzie uwzględniana, uczestnik z największą liczbą głosów oddanych w ankiecie wygrywa. Głosować będzie można do 8 lutego 2018. Wtedy też zostanie opublikowany zwycięzca nagrody publiczności i kto przypadł do gustu organizatorom. 

8. Uczestnicy konkursu NIE MUSZĄ mieć zakupionych biletów na Kawaii Time, by brać udział w konkursie. Jednak nie wysyłamy nagród i trzeba będzie je odebrać, jeśli nie osobiście, to ktoś może po waszym pozwoleniu w waszym imieniu lub na konwencie NiuCon 2018.

9. Zgłoszenia należy wysyłać na maila cosplay@niucon.pl do 28.01.2018

Zapraszamy na nietypowy konkurs związany z naszą konwencją, a mianowicie wybory Miss Słodkości!

Jakie są zasady?

 • Wyślij e-mail na adres ewancousland@gmail.com
 • Przedstaw siebie i postać
 • Załącz ewentualną zapowiedź
 • Grafika z przedstawionym strojem do 05.02
 • O nie, termin przegapiony?! Nie szkodzi, na miejscu też można zgłosić kandydaturę! Ale uwaga! Nie tylko cosplay jest brany pod uwagę! Każda urocza stylizacja, w tym w stylu lolita również są mile widziane! Aby zdobyć uznanie publiczności pamiętaj by pokazać się jak najlepiej na naszym skromnym wybiegu, to też będzie ocenione.
 • Oh, jury? Oczywiście! Nasz skład oceniających będzie składał się z organizatora, przedstawiciela mediów oraz zaproszonego gościa.
 • I co to były za konkurs bez nagród? Oprócz pamiątkowego dyplomu czeka na was, statuetka, ale co jeszcze to już nasza słodka tajemnica. Zapewniamy jednak, że będziecie zadowoleni!