Sponsor konkursu Cosplay

Regulamin Konkursu Cosplay

Regulamin może ulec zmianie!

 1. Organizatorem festiwalu Kawaii Time jest Fundacja POPCOOLTURA.
 2. Festiwal odbędzie się w dniach 10 – 11 lutego 2018 roku we Wrocławiu. Jako centrum imprezy zostanie wykorzystany budynek Elektronicznych Zakładów Naukowych.
 3. Konkurs Cosplay przeznaczony jest dla osób, które odgrywają wybrane przez siebie postacie.  Uczestnicy mogą wcielać się w postacie z Anime, Mang, Gier, Komiksów oraz Filmów.
 4. Zgłoszenia na Cosplay powinny zostać nadesłane najpóźniej do 5 lutego 2018. Jest to termin ostateczny, po tym dniu zgłoszenia nie będą rozpatrywane.
 5. Do konkursu Cosplay zostanie dopuszczone minimum 10 zgłoszeń, jeśli będzie mniej konkurs cosplay nie odbędzie się.
 6. Przed zgłoszeniem należy dokonać rezerwacji na Festiwal Kawaii Time.  Uczestnicy którzy nie dokonają w pełni opłaconej rezerwacji nie zostaną dopuszczeni do konkursu Cosplay.
 7. Do każdego zgłoszenia musi zostać dodane zdjęcie gotowego stroju, lub prac nad nim.
 8. Zgłoszenia na Cosplay przyjmowane będą wyłącznie w formie elektronicznej na adres e-mail cosplay@niucon.pl . Zgłoszenia proszę nadsyłać według niżej podanych wzorów:
  1. Pojedyncze zgłoszenie (Prezentacja)
    1. Nick Uczestnika
    2. Imię postaci
    3. Seria
    4. Zapowiedź
    5. Podkład muzyczny, grafika postaci, zdjęcie stroju (spakowane w formacie .rar lub .zip)
    6. Uwagi
    7. Kontakt
  2. Grupowe zgłoszenie (Prezentacja)
    1. Nicki Uczestników + Imię postaci
    2. Seria
    3. Zapowiedź
    4. Podkład muzyczny, grafiki postaci, zdjęcia strojów(spakowane w formacie .rar lub .zip)
    5. Uwagi
    6. Kontakt do koordynatora grupki
 9. Grafika i podkład powinny być spakowane w formacie .rar jako załącznik maila, Organizator zastrzega, iż żadna inna forma nie będzie brana pod uwagę.
 10. W Cosplay nie biorą udziału stroje Gothic Lolita, J-rock, i projekty własne.
 11. Do konkursu zostaną dopuszczone stroje, które już zadebiutowały w innych konkursach, ale nie zdobyły żadnej nagrody.
 12. Do konkursu dopuszczone będą stroje szyte samodzielnie.
 13. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nie dopuszczenia stroju/grupki, gdy będzie to przekraczało zasady współżycia społecznego i norm społecznie akceptowanych.
 14. Podczas trwania rundy jury odbędzie się próba występu każdego z uczestników konkursu Cosplay. Obecność uczestników na próbie jest obowiązkowa, nie stawienie się będzie traktowane przez jury jako rezygnację uczestnika z konkursu i stanowić będzie powód do dyskwalifikacji.
 15. Zwycięzcy dostaną nagrody od sponsora konkursu, zwrot za wejściówkę oraz statuetkę.
 16. Jury zastrzega sobie prawo do nie przyznania nagrody w danej kategorii.
 17. Wszystkich uczestników w zakresie prezentacji obowiązuje limit czasowy.
  1. Jedna osoba: 1min
  2. 2-5 osób: 3min
  3. Pięć lub więcej: 5 minut
  4. W szczególnych przypadkach dopuszcza się sytuację w której dana prezentacja wymaga większej ilości czasu niż przewidziana powyżej. Uczestnik zobowiązany jest do skontaktowania się wcześniej z organizatorem, w celu uzgodnienia zwiększenia limitu czasu.
 18. Nie ma możliwości zgłoszenia się do konkursu Cosplay w czasie trwania konwentu.
 19. W przypadku rezygnacji Uczestnika z udziału w konkursie, zobowiązany jest on do wcześniejszego poinformowania organizatora konkursu o tym fakcie w formie elektronicznej (mail) lub osobiście najpóźniej w czasie trwania konwentu, jednak przed rozpoczęciem samego Cosplayu.
 20. Zgłoszenie do konkursu Cosplay nie jest równoznaczne z zarezerwowaniem wejściówki na Kawaii Time.
 21. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania konkursu Cosplay w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń.
 22. Jakiekolwiek pytania dotyczące Cosplayu, prosimy wysyłać na maila: cosplay@niucon.pl  w tytule podając „PYTANIE”.
 23. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie Cosplay jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Konkursu oraz Regulaminu Konwentu (Regulamin dostępny na stronie http://time.popcooltura.pl/)
 24. Uczestnik wyraża zgodę na prezentację wykonanych przez organizatorów i ich przedstawicieli w ramach sesji fotograficznych i nagrań wideo, podczas występów scenicznych i poza nimi – zdjęć i nagrań w dowolnej wybranej przez organizatorów formie, w tym drukiem na papierze, nośnikach cyfrowych i innych, w sieci Internet; na powielanie i rozpowszechnianie dowolną techniką i w dowolnych nakładach. Zdjęcia i nagrania wymienione powyżej stanowią całkowitą i wyłączną własność organizatorów z uwzględnieniem szczególnych praw przysługujących ich autorom.

Obiecywaliśmy nietypowy Konkurs Cosplay i oto on:

Może w nim wziąć udział absolutnie każdy jeśli tylko spełnia warunki regulaminu, mogą brać w nim udział OC, postacie z książek i gier. Zdjęcie tak naprawdę tylko ma być… KAWAII~!🌟 🎶💕
Nagrody będą w dwóch kategoriach: nagroda organizatorów i publiczności. Co będzie do wygrania? Puchary jak na tradycyjnych konkursach cosplay~!

1. Foto Konkurs Cosplay organizowany jest przez fundację POPCOOLTURA, organizatora Kawaii Time, który odbędzie się w dniach 10-11 lutrgo 2018 roku w Elektronicznych Zakładach Naukowych ul. Braniborska 57, 53-680 Wrocław.

2. Warunkiem uczestniczenia w konkursie jest podesłanie zdjęcia na adres e-mail cosplay@niucon.pl prezentującego uczestnika w wybranym przez siebie stroju.

3. W konkursie nie ma ograniczeń źródłowych. Oznacza to, że strój może pochodzić z mangi/anime, kreskówek, filmów, gier, książek, pomysłów własnych i oryginalnych (OC). Organizatorzy zastrzegają, że jeśli zdjęcie nie będzie przestrzegało ogólnie przyjętych norm społecznych to nie zostanie dopuszczone do konkursu.

4. Zdjęcia powinny być w klimacie „Kawaii”, by pasowały do konwencji. Proszę rozumieć to tak, że jak wspomniane w punkcie 3 postać jest dowolna, tak zdjęcie powinno w jakiś sposób być „Kawaii” czyli urocze, słodkie.

5. Podsyłając zdjęcia nie zapomnij o: 

 • Nazwa postaci i skąd pochodzi.
 • Krótki opis postaci.
 • Grafika lub obraz referencyjny.
 • Dlaczego ta postać i to zdjęcie?
 • Kto jest autorem zdjęcia, może być też link lub fanpage.
 • Swoich danych osobowych.
 • Dane kontaktowe do siebie jak numer telefonu, adres e-mail, wasz fp (jeśli posiadacie).

6. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń, zdjęcia uczestników zostaną umieszczone na Facebooku i na stronie Kawaii Time. Do każdego zdjęcia dołączony zostanie opis postaci, informacja odnośnie powodu jaki Wami kierował przy wyborze postaci i realizacji, oraz informacja o autorze zdjęcia.

7. Dzień po zakończeniu zbierania zdjęć zostanie utworzona zamknięta ankieta na fb, w której wszyscy odwiedzający naszą stronę będą mogli zagłosować na wybrane zdjęcie. Ilość lajków pod zdjęciami nie będzie uwzględniana, uczestnik z największą liczbą głosów oddanych w ankiecie wygrywa. Głosować będzie można do 8 lutego 2018. Wtedy też zostanie opublikowany zwycięzca nagrody publiczności i kto przypadł do gustu organizatorom. 

8. Uczestnicy konkursu NIE MUSZĄ mieć zakupionych biletów na Kawaii Time, by brać udział w konkursie. Jednak nie wysyłamy nagród i trzeba będzie je odebrać, jeśli nie osobiście, to ktoś może po waszym pozwoleniu w waszym imieniu lub na konwencie NiuCon 2018.

9. Zgłoszenia należy wysyłać na maila cosplay@niucon.pl do 28.01.2018

Zapraszamy na nietypowy konkurs związany z naszą konwencją, a mianowicie wybory Miss Słodkości!

Jakie są zasady?

 • Wyślij e-mail na adres ewancousland@gmail.com
 • Przedstaw siebie i postać
 • Załącz ewentualną zapowiedź
 • Grafika z przedstawionym strojem do 05.02
 • O nie, termin przegapiony?! Nie szkodzi, na miejscu też można zgłosić kandydaturę! Ale uwaga! Nie tylko cosplay jest brany pod uwagę! Każda urocza stylizacja, w tym w stylu lolita również są mile widziane! Aby zdobyć uznanie publiczności pamiętaj by pokazać się jak najlepiej na naszym skromnym wybiegu, to też będzie ocenione.
 • Oh, jury? Oczywiście! Nasz skład oceniających będzie składał się z organizatora, przedstawiciela mediów oraz zaproszonego gościa.
 • I co to były za konkurs bez nagród? Oprócz pamiątkowego dyplomu czeka na was, statuetka, ale co jeszcze to już nasza słodka tajemnica. Zapewniamy jednak, że będziecie zadowoleni!

Sponsor